Szukasz psychologa w Katowicach? Nasza poradnia i gabinet zagwarantuje Ci pomoc!

MUZYKA MOZARTA W SZPITALU

Kiedy leżałem w szpitalu nieprzytomny po wypadku samochodowym, moja rodzina, wiedząc, że gdybym mógł mówić, na pewno bym sobie tego zażyczył, umożliwiła mi słuchanie muzyki poprzez aparaturę Musica Medica. Nałożono mi słuchawki na uszy, a przetworniki wibracji umieszczono na klatce piersiowej i w ten sposób mogłem obcować z muzyką dzień i noc, przez cały czas aż do odzyskania przytomności. Oczywiście, wszystko to działo się wówczas poza moją świadomością. Opowiadała mi potem opiekująca się mną lekarka, jak to któregoś ranka przyszła mnie zbadać i bardzo się zdumiała, kiedy przyłożywszy stetoskop do mojej klatki piersiowej, usłyszała zamiast odgłosu pracy serca koncert skrzypcowy Mozarta! Nie zauważyła bowiem, że wśród wielu znajdujących się na moim ciele elektrod są też umieszczone przetworniki Musica Medica.

Myślę, że właśnie dzięki temu, że już w kilka godzin po wypadku mój cały organizm, a zwłaszcza mózg, zaczął otrzymywać przekazywane przez muzykę stymulacje, mogłem powrócić do zdrowia. Obrażenia, których doznałem na całym ciele, były bowiem bardzo poważne. Jedyny ślad pozostały po urazie mózgu jest taki, że zapomniałem nazw niektórych lekarstw stosowanych w mojej praktyce.

Poza Mozartem także opiekująca się mną w szpitalu mama stymulowała moją uśpioną świadomość również poprzez muzykę, choć innego gatunku, a mianowicie przez kołysanki, które śpiewała w czasie odwiedzin. Były to impulsy tak silne, że – jak się później dowiedziałem – kiedy mama zapominała niektórych słów piosenek śpiewanych przecież ostatnio przed czterdziestu paru laty, dopowiadałem je (było to w okresie stopniowego odzyskiwania przytomności).

Pierwszym dowodem na to, że mój umysł, mimo bardzo poważnego urazu, będzie pracował prawidłowo, było to, że reagowałem na odwiedzające mnie osoby w takim języku, w jakim się do mnie zwracały. Moi przyjaciele mówią wieloma językami, a każdy z nich zwraca się do mnie we własnym języku: języków tych nauczyłem się zdobywając wiedzę w różnych krajach.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.